Autor: Magdalena Mikulić, 15. 3. 2020.

„Ivan Meštrović“

Vrpolje, 14. ožujka 2020.

PREDMET:  Raspored nastave i dodatne upute učenicima i roditeljima OŠ „Ivan Meštrović“ Vrpolje

Nastavno na obavijest od jučer, 13. ožujka 2020. godine, donosimo sljedeće upute:

Nastava na daljinu kreće od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. prema rasporedu u virtualnim učionicama koje je objavilo MZO. Raspored možete pogledati na sljedećem linku:

https://skolazazivot.hr/raspored/  ,     ili

1. Osim predviđenog rasporeda za virtualne učionice, učenici nastavne sadržaje mogu pratiti i putem televizijskih kanala:

a) Za učenike razredne nastave, učenike od 1. do 4. razreda:

Škola na trećem na HRT3 u sljedećim terminima:

Razred:

Termin:

8 – 10 sati

10 – 12,30 sati

13 – 16 sati

16 – 19 sati

b) Za učenike predmetne nastave, učenike od 5. do 8. razreda:

Na Sportskoj televiziji u sljedećim terminima:

Razred:

Termin:

Predmeti:

5. razred OŠ

8 – 9,30 sati

mat, hrv, pri, eng, njem

6. razred OŠ

9,30 – 10,45 sati

pov, mat, pri, eng, njem

7. razred OŠ

10,45 – 11,50 sati

mat, hrv, bio, geo

8. razred OŠ

11,50 – 12,45 sati

hrv, mat, bio, eng, njem

3. Ostale obavijesti:

• Nastava je za sve učenike obveznaUčenici su obvezni obavljati sve zadatke u virtualnim razredima.
  • Sva pravila koja su učenici dužna poštivati u redovnom razredu vrijede i za virtualne razrede. Razrednici su dužni pratiti i upozoravati na primjerenu komunikaciju.
  • Ukoliko učenik ne bude aktivan u virtualnim razredima, za taj dan mu se bilježi izostanak koji je roditelj dužan opravdati razredniku.
  • Učenici predmetne nastave se moraju u ponedjeljak, 16. ožujka 2020.godine, uključiti u svoje virtualne učionice, najkasnije do 10 sati.
  • Ukoliko neki od učenika ne mogu pristupiti svojim učionicama, obvezno su se što prije javiti svojim razrednicima.
  • Razrednici će svaki radni dan u virtualnim razredima podsjetiti učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan.
  • Predmetni nastavnici daju upute vezano za korištenje materijala u udžbenicima te samostalnog rada učenika. Učenici će imati i domaće zadaće.
  • Učitelji će konstantno davati povratne informacije učenicima. Vrednovanje naučenog nije obvezno prva dva tjedna online nastave, ali se prati rad učenika.
  • Ukoliko neki od učenika predmetne nastave nemaju mogućnost praćenja nastave na daljinu (nemaju računalo ili pristup internetu) obvezni su se hitno javiti razredniku kako bi se taj problem što brže riješio.
  • Na mrežnim stranicama škole redovno će se objavljivati sve dodatne obavijesti i materijali.

• Ukoliko ima roditelja koji ne mogu osigurati nadzor učenika od 1. do 4. razreda kod svojih kuća, neka se hitno jave razrednicima kako bi se dogovorili o mogućem dolasku tih učenika u školu i kako bi se na vrijeme obavijestio Osnivač (Brodsko-posavska županija) i Ministarstvo znanosti i obrazovanja o boravku djeteta u školi.
  • Razrednici učenika od 1. do 4. razreda obvezni su uspostaviti komunikaciju s roditeljima pomoću nekih od komunikacijskih kanala ( Viber, mail, SMS…).

• Ovim putem molim roditelje i učenike da ovakvom načinu nastave pristupe ozbiljno i odgovorno te da imaju strpljenja dok nastava krene bez teškoća.
  • Ukoliko imate bilo kakvih pitanja i nejasnoća, stojim na raspolaganju na broj telefona 091/ 5791-705 ili na mail miroslav.zmaic@skole.hr

Ravnatelj: Miroslav Zmaić, prof.