Obavijest roditeljima učenika razredne nastave (učenika od 1. do 4. razreda)

Autor: Tatjana Panijan, 21. 5. 2020.

OSNOVNA ŠKOLA

„IVAN MEŠTROVIĆ“

VRPOLJE, 21. SVIBNJA 2020.

PREDMET: Obavijest roditeljima o povratku u školu učenika razredne nastave (učenika od 1. do 4. razreda)

Poštovani roditelji,

sukladno Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID – 19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi   koje je donio HZJZ dana 20. svibnja 2020. godine (cijeli tekst Uputa nalazi se u nastavku ove obavijesti u Prilogu) te Preporukama za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje od 25. svibnja 2020. koje je donio MZO (cijeli tekst Preporuka nalazi se u nastavku ove obavijesti u Prilogu) obavještavamo vas o sljedećem:

• Od ponedjeljka, 25. 5. 2020. god, organizira se nastava za učenike razredne nastave (1. – 4. razred) uz primjenu Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Preporuka Ministarstva znanosti i obrazovanja.
  • Rad u školama prema sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje uputa smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad i ostanak kod kuće, što omogućuje uključivanje sve djece u škole.
  • U Uputama HZJZ-a  predviđa se rad u  skupinama koje u pravilu nisu veće od 20 učenika, uz poštivanje fizičke udaljenosti od 1,5 metra. U razrednoj nastavi naše škole nema odjela većih od 20 učenika. To znači da se u svim razrednim odjelima nastava može nesmetano odvijati za sve učenike.
  • Oni roditelji koji još imaju objektivne i subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu.
  • Paralelno s nastavom u školama, i dalje će se do početka lipnja održavati nastava na daljinu.
  • Roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije polaska u školu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ili uočenih respiratornih teškoća ne smiju dovoditi dijete u školu već se javljaju razredniku i liječniku.
  • Roditelji ne potpisuju izjave i šalju djecu u školu bez obzira na radni status.
  • Djeca u školu mogu dolaziti samostalno ili u pratnji roditelja. Roditelji ne smiju dovoditi dijete ako imaju respiratornih teškoća, izrečenu mjeru samoizolacije ili saznanja o ugroženosti bolešću COVID-19.
  • Izvodit će se svi nastavni predmeti, uključujući i izborne predmete.
  • Učenici će u školi provoditi otprilike isti broj školskih sati kao prije uspostave nastave na daljinu.
  • Učenici će prvog dana nastave biti upoznati s mjerama distanciranja te vođenja pojačane higijene i dezinfekcije.
  • Učenici ne nose zaštitna sredstva (maske, rukavice i sl.).
  • I dalje je zabranjen ulazak u školu svim stranim osobama, ne preporuča se ni roditeljima ulazak u Školu.
  • Početak nastave je u uobičajeno vrijeme (8,00 sati). U slučaju drugačije organizacije bit ćete pravovremeno obaviješteni.
  • Ovo su preporuke roditeljima koje je donio MZO:
  •
  •      Molim Vas da što prije pročitate Upute i  Preporuke koje stoje u Prilogu.

U virtualnim učionicama će Vam se obratiti i razrednici sa sličnim uputama. Razrednicima što prije pošaljite povratnu informaciju o možebitnom neupućivanju svog djeteta u školu i razlog neupućivanja.

S poštovanjem.

Ravnatelj Škole,