Obavijesti roditeljima vezane za kraj tekuće i početak sljedeće školske godine

Autor: Anamarija Macan, 24. 6. 2020.

BRODSKO – POSAVSKA ŽUPANIJA

OSNOVNA ŠKOLA „IVAN MEŠTROVIĆ“

V R P O LJ E, 24. lipnja 2020.

Predmet: Obavijesti roditeljima vezane za kraj tekuće i početak sljedeće školske godine

Poštovani roditelji,

uspjeli smo zajedno sa Vama doći do kraja ove izrazito zahtjevne školske godine. Kako bismo se svi zajedno što bolje pripremili za početak iduće školske godine donosimo nekoliko važnih informacija:

1. Završetak školske godine 2019./2020.

Nastava ove školske godine završava u četvrtak, 24. lipnja 2020. godine. Za učenike koji će biti negativno ocijenjeni iz pojedinih predmeta bit će organiziran dopunski rad, počevši od 30. lipnja 2020.Podjela svjedodžbi učenicima bit će u četvrtak, 9. srpnja 2020. prema rasporedu koji ćemo naknadno objaviti.

1. Upisi u srednje škole

Učenicima osmih razreda slijedi jedna od najvažnijih odluka u životu, odabir i upis srednje škole. Roditelji i „osmaši“ upoznati su s načinom upisa. Ponavljamo neke najvažnije datume:

• 8. 7. 2020.  početak prijave obrazovnih programa
  • 22. 7. 2020.  završetak prijave obrazovnih programa
  • 23. 7. 2020.  rok za zaprimanje potpisanih prijavnica
  • 25. 7. 2020.  objava konačnih ljestvica poretka
  • 27. 7. 2020.  početak dostave dokumentacije u srednju školu

1. Povrat udžbenika za ovu školsku godinu

Informacije i datum povrata udžbenika za ovu školsku godinu već su objavljeni. Naglašavamo da su roditelji potpisali izjavu o korištenju i vraćanju udžbenika te su dužni i potvrditi njihov povratak. Učenici koji ne vrate udžbenike (ili ne plate trošak uništenih udžbenika) neće moći zadužiti udžbenike za iduću školsku godinu.

1. Udžbenici za školsku godinu 2020./2021.

Način nabavke i povrata udžbenika definiraju ovi dokumenti:

Oba dokumenta možete pogledati na web stranici škole. Izdvajamo bitno:

• Ministarstvo financira nabavku (nadokup) udžbenika za sve učenike, a škola je ta koja će ih nabaviti do početka iduće školske godine.
  • Ministarstvo financira samo udžbenike, ne radne bilježnice i druge obrazovne materijale (mape, radne kutije i sl.).
  • Udžbenike koje će škola nabaviti vlasništvo su škole i ona ih daju na uporabu učenicima za tu školsku godinu.
  • Učenici će svojim potpisom potvrditi preuzimanje udžbenika, a roditelji potpisuju Izjavu o odgovornom korištenju i vraćanju udžbenika.
  • Udžbenike će za učenike prvog razreda preuzeti roditelji.

1. Radne bilježnice i drugi obrazovni materijali

Roditelji i učenici sami nabavljaju i financiraju radne bilježnice i druge obrazovne materijale.Škola će do 15. srpnja 2020. godine na svojoj web stranici objaviti popis radnih bilježnica i drugih obrazovnih materijala koje su roditelji dužni nabaviti do početka sljedeće školske godine.

1. Sufinanciranje Općine Vrpolje

Općina Vrpolje svake godine pomaže roditeljima učenika u financiranju potreba učenika. Tako će biti i ove godine. Općinsko vijeće Općine Vrpolje donosi Odluku o načinu i vrsti sufinanciranja, pa skrećemo pozornost roditelja na praćenje web stranice Općine Vrpolje.

1. Reforma obrazovanja „Škola za život“

Ove školske godine došlo je do promjena u načinu obrazovanja učenika 1., 5. i dijelu 7. razreda. Nastavak promjena u obrazovanju uvodi se od iduće školske godine u 2., 3. i 6. razredu te 8. razred u predmetima biologije, kemije i fizike. Za te razrede i predmete bit će odabrani novi udžbenici.

1. Početak školske godine 2020./2021.

Nastava iduće školske godine započinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine. Ministarstvo je donijelo Odluku o početku nastavne godine koju možete naći na web stranici škole.

Srdačan pozdrav,

Miroslav Zmaić, ravnatelj