Obilježavanje Dječjeg tjedna PŠ Čajkovci

Autor: Anamarija Macan, 12. 10. 2020.

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna, u PŠ Čajkovci provele su se zanimljive aktivnosti pridržavajući se uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19

Imajući na umu kako su izbijanjem korona virusa širom svijeta ozbiljno ugroženi dječji životi i dječja prava učiteljica Dubravka i ja osjetili smo potrebu obilježiti ovaj tjedan.

Iako ova pandemija nije okrenuta isključivo prema djeci, djeca su u riziku da postanu njezine najveće žrtve jer se dječji životi iz temelja mijenjaju. Na svu djecu, svih dobnih skupina i u svim zemljama, posebno utječu socijalno-ekonomski utjecaji, a u nekim slučajevima i mjere ublažavanja koje mogu nenamjerno donijeti djeci više štete nego koristi.

Ciljevi obilježavanja Dječjeg tjedna:
- usmjeriti pozornost javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu

- organizirati posebne i prigodno odabrane igre i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu

- pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece.

Aktivnosti koje smo proveli:

- crtanje najdraže igračke; dijete ima pravo na igru,

- igre sa zadacima,

- oslikavanje prostora ispred škole,

- upoznavanje s pravima i dužnostima učenika.

Svi naši učenici pokazali su izniman talent za crtanje, pisanje i oslikavanje prostora ispred škole te ih ovim putem ocjenjujemo najvišom ocjenom.

Uz vjeru i nadu da je obilježavanje Dječjeg tjedna svim učenicima pružilo dovoljno sreće i zadovoljstva srdačno vas pozdravljamo.

učitelj Zvonimir Čičak