Školski sajam

Autor: Irena Flidr Jarić, 5. 11. 2018.

Dobra atmosfera, pozitivni komentari, zadovoljni posjetitelji i izlagači na Danima kruha u našoj školi

Čujte i počujte!

Daje se na znanje!

Danas, 26. listopada 2018. godine održat će se u Vrpolju prigodom Dana kruha i dana zahvalnosti za plodove zemlje prigodni VAŠER.

Dragi i pošteni svitu Vrpolja, Čajkovaca i Perkovaca, dođite na vašer jer vas tamo čeka puno stvari koje su očima lipe, a ustima slatke! Vašer će biti pred školom Ivana Meštrovića.

Izbliza i izdaleka stiglo je puno svita koji će ponuditi ono što su napravili.

Bit će kruva, kiflica, peretaka, pita i slatkih kolača! A da se kru i kiflice lakše pojedu bit će sira i pekmeza!

Došle su i vridne žene iz Gundinaca, Đakova i Mikanovaca sa svojim proizvodima.

A najviše svitu moj ima domaćeg svita iz Vrpolja, Čajkovaca i Perkovaca s proizvodima svojih obiteljskih gazdinstava.

Ajde požurite, jer sutra će biti kasno! I najvažnije ponesite novce!

Ovim riječima najavio je bubnjar 26. listopada 2018. školski sajam povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici naše škole, mladi tamburaši i najmlađi članovi KUD-a "Ivan Meštrović" Vrpolje prigodnim su programom otvorili sajam. Pripreme za sajam započele su mjesec dana ranije, a sve je krenulo od ideje učiteljice razredne nastave Milice Zetović. Na poziv ravnatelja škole Miroslava Zmaića odazvalo se 20 ak izlagača iz Općine Vrpolje te predstavilo svoje proizvode. Našlo se tu proizvoda od aronije i indijske konoplje, tjestenine, pekmeza, ručni radovi, med, sokovi… Osim mještana Općine Vrpolje na sajmu su sudjelovale i Gundinačke radenice, Udruga žena Stari Mikanovci te gosti iz Nove Gradiške. Načelnica Općine Vrpolje Ankica Zmaić uručila je zahvalnice svim sudionicima sajma. Posjetitelji su mogli kupiti proizvode, uživati u kolačima koje su pripremili roditelji učenika dok su se djeca zabavljala igrajući stare igre.

Posjetitelji sajma mogli su pogledati likovnu izložbu u predvorju škole na kojoj su izloženi radovi naših učenika s motivima kruha, plodova i Slavonije. Najuspješniji učenici Ivano Komadina (3. r., mentorica Ivana Petrović), Marko Funarić (4. r., mentorica Irena Flidr) i Lana Lušić (1. r., mentorica Iva Vukadin) primili su pohvalnice i nagrade za svoj rad.

Na sajmu su učenici prodavali napitke, lepinjice i kokice. Prikupljeno je 2 333, 20 kn, a sav novac namijenjen je obnovi lektirnih naslova školske knjižnice.

U pripremu i realizaciju sajma bio je uključen velik broj učitelja i djelatnika škole, roditelja i učenika. Dobra atmosfera, pozitivni komentari posjetitelja i učenika te zadovoljni izlagači potvrda su uspješnosti sajma čiji je cilj bio podržati i promovirati poduzetništvo u lokalnoj zajednici. Škola i lokalna zajednica još su se jednom pokazale kao odlična kombinacija.

Podijelili smo s vama mrežne stranice na kojima možete pogledati video ili fotografije sa sajma koje su zabilježili novinari. Ukolko to još niste učinili, kliknite ovdje za fotografije i članke iz medija, a ovdje za video.

Osim novinara fotografirali su i naši učenici. Njihove fotografije pogledajte u velikoj galeriji fotografija