Osnovna škola "Ivan Meštrović" Vrpolje

> Naslovnica  > Projekti
eTwinning projekt

Kako bi svoje učenike povezala s učenicima drugih država, škola "Ivan Meštrović" priključila se eTwinning zajednici. Etwinning potiče škole u Europi da surađuju razmjenom informacija putem raznih projekata. Tako se naša škola 6. listopada 2014. uključila u projekt pod nazivom My school in numbers. Cilj ovog projekta je povećati matematičke vještine učenika, ali i jezične jer se komunicira isključivo na engleskom jeziku. U projektu sudjeluju Poljska, Rumunjska, Francuska i Hrvatska. Prvi zadatak bio je izraditi logo koji će predstavljati naš mali projekt. Nakon što su svi objavili kreativne uratke svojih učenika, birao se najbolji. Pobijedila je učenica iz Poljske. Sljedeći je zadatak međusobno upoznavanje. Učenici su se prijavili na zajednički blog gdje mogu komunicirat s drugim učenicima putem chata. Trenutno izrađujemo prezentaciju kojom ćemo pokušati prezentirati našu školu u brojevima. Navedene aktivnosti vode do glavne, a to je smišljanje i rješavanje matematičkih zadataka te razmjena istih.

Nadamo se da će naši učenici predstaviti  školu u najboljem svijetlu, a da će se pritom zabaviti i nešto naučiti!

Pobjednički logo.

Marija Matošić

Mali ekolozi-velike nagrade

Udruga Bioteka i trgovački lanac Emmezeta organizirali su nagradni natječaj Mali ekolozi - velike nagrade. Zadatak je bio osmisliti novi projekt vezan uz zaštitu okoliša i prirode u školi i/ili sredini u kojoj se nalazi. Učitelji mogu malo pomoći, ali školarci trebaju većinu posla obaviti sami. Prvi krug natječaja, čije su prijave trebale stići do 23. prosinca 2014., obuhvaćao je razradu ideje eko-projekta kojeg se želi provesti. Učenici 5.a razreda upoznali su razrednicu Irenu Flidr s projektom te joj predložili saniranje divljeg odlagališta u blizini škole. Učiteljica je pristala podržati učenike i prihvatila njihovu zamolbu da im bude mentorica. Učenici su predložili niz aktivnosti koje žele ostvariti te imenovali učenicu Ivu Maglić voditeljicom projekta. Roditelji su podržali učenike i potpisali suglasnost o sudjelovanju u projektu. Uz učiteljičinu pomoć petaši su poslali prijavu i 20. siječnja saznali da su prošli u drugi krug natječaja. Sve škole koje su prošle u drugi krug moraju provesti projekt i poslati dokumentaciju do 4. svibnja.

Izdvajamo najvažnije informacije o projektu Od divljeg odlagališta do izletišta.

Cilj: Pokrenuti saniranje divljeg odlagališta u blizini škole.

Svrha: Osvijestiti učenike i mještane o važnosti pravilnog zbrinjavanja otpada; poticati suradničko učenje.

Aktivnosti:

• Utvrđivanje početnog stanja – odlazak na odlagalište, fotografiranje, bilježenje vrsta otpada
  • Posjet načelnici – predstavljanje projekta
  • Obilazak ustanova općine/ županije nadležnih za saniranje otpada i pisanje dopisa (veterinarska stanica, poduzeće za skupljanje, odvoz i odlaganje komunalnog otpada) i pozivanje na suradnju
  • Izrada znaka zabrane odlaganja otpada
  • Održavanje radionice za učenike mlađe školske dobi (1.-4. razred) o recikliranju, skupljanju i zbrinjavanju otpada
  • Akcija saniranja otpada – uključiti navedene institucije, druge učenike, učitelje i roditelje
  • Pisana obavijest mještanima o provođenju akcije, zabrani odlaganja otpada te upućivanje na mjesta na kojima je to dopušteno
  • Objavljivanje aktivnosti vezanih za projekt na mrežnim stranicama škole – novinarske vrste Predstavljanje projekta na roditeljskom sastanku
  • Samoprocjena rada na projektu – evaluacijski listić

Koje su sve škole prošle u drugi krug, saznajte klikom na poveznicu.

Josipa Jakim, 5. a

« Lipanj 2021 »

Kad zvoni

Koliko često posjećujete našu web stranicu?

Ispis statistike od 5. 1. 2015.

CMS za škole logo
Osnovna škola "Ivan Meštrović" Vrpolje / Bana Josipa Jelačića 50, HR-35210 Vrpolje / os-imestrovic-vrpolje.skole.hr / ured@os-imestrovic-vrpolje.skole.hr