> Naslovnica  > Projekti  > eTwinning
My school in numbers

U sklopu eTwinning projekta My school in numbers učenici su dobili zadatak predstaviti svoju školu. Budući da je projekt usko vezan uz matematiku, školu su trebali opisati pomoću brojeva. Klikom na poveznicu možete pogledati rad učenika i učiteljice zadužene za projekt.

Nakon predstavljanja škole uslijedio je glavni dio projekta - smišljanje matematičkih zadataka. Učenici su jednostavne matematičke zadatke odlučili predstaviti putem videa. Rezultat možete pogledati klikom na poveznicu.

Marija Matošić

O eTwinningu

Kako bi svoje učenike povezala s učenicima drugih država, škola "Ivan Meštrović" priključila se eTwinning zajednici. Etwinning potiče škole u Europi da surađuju razmjenom informacija putem raznih projekata. Tako se naša škola 6. listopada 2014. uključila u projekt pod nazivom My school in numbers. Cilj ovog projekta je povećati matematičke vještine učenika, ali i jezične jer se komunicira isključivo na engleskom jeziku. U projektu sudjeluju Poljska, Rumunjska, Francuska i Hrvatska. Prvi zadatak bio je izraditi logo koji će predstavljati naš mali projekt. Nakon što su svi objavili kreativne uratke svojih učenika, birao se najbolji. Pobijedila je učenica iz Poljske. Sljedeći je zadatak međusobno upoznavanje. Učenici su se prijavili na zajednički blog gdje mogu komunicirat s drugim učenicima putem chata. Trenutno izrađujemo prezentaciju kojom ćemo pokušati prezentirati našu školu u brojevima. Navedene aktivnosti vode do glavne, a to je smišljanje i rješavanje matematičkih zadataka te razmjena istih.

Nadamo se da će naši učenici predstaviti  školu u najboljem svijetlu, a da će se pritom zabaviti i nešto naučiti!

Marija Matošić

Pobjednički logo