Pi dan

Autor: Magdalena Mikulić, 20. 3. 2014.

14.3. 2014. godine obilježen je svjetski dan broja Pi. Toga dana učenici predmetne nastave uz pratnju učiteljice matematike Magdalene Mikulić priredili su prigodan program za sve učenike i učitelje OŠ „ Ivan Meštrović“.

Pred početak nastave učiteljica i njezini učenici su pripremili ples kojim su počeli obilježavanje samog dana.

Tijekom prvog velikog odmora učenici predmetne nastave odjeveni u toge su proveli malo kratko istraživanje kojim su željeli saznati tko će više dati točnih odgovora naši učitelji ili učenici.Istraživanje nije bilo vjerodostojno, pa se neće navoditi rezultati. Za vrijeme drugog velikog odmora  učiteljica je sve učenike i učitelje škole pozvala na slikanje u dvorištu škole gdje su se svi složili u obliku slova Pi.

Za vrijeme šestog sata učenici Danijel Mačinković i Marin Marijanović udružili su snage u detektivskoj priči Matko Matematko i završili istragu. Učenici su odlično riješili svaki dani zadatak i dobili sve potrebne dijelove karte i upute uz nju.Zahvaljujući karti i uputama uspješno su pronašli mjesto i iskopali pernicu te na taj način  pomogli učiteljici kako bi ona dobila natrag svoju pernicu.

Osim detektivske priče održano je i natjecanje u pamćenju znamenaka broja pi. Natjecalo se 11 učenika, a najbolji učenici bili su:

1.   Nikolina Marunović

2.   Mateja Jurić

3.   Ana Kvesić

Još jednom čestitamo svim natjecateljima i zahvaljujemo se na sudjelovanju. Osim natjecateljima, posebnu zahvalu upućujemo komisiji : učiteljici Slavici Pešut, Miri Zorić  i Mariji Matošić, te učenicima Renati Miskrić, Silavnu Vukoviću i Martini Kulaš koji su odradili velik dio posla toga dana.

Osim navedenim učenicima posebne pohvale upućujemo svim učenicima predmetne nastave koji su se uključili u ovaj program te svojim sudjelovanjem omogućili njegovo ostvarivanje.

Detaljnije fotografije pregledajte u našoj fotogaleriji ili klikom na link u nastavku:

Magdalena Mikulić