Obavijest roditeljima i učenicima o početku 2022./2023. školske godine

Autor: Tatjana Panijan, 1. 9. 2022.

OSNOVNA ŠKOLA

„I V A N    M E Š T R O V I Ć“

VRPOLJE

VRPOLJE, 31. KOLOVOZA 2022.

ORGANIZACIJA RADA ŠKOLE NA POČETKU ŠK. GOD. 2022./2023.

Ovaj dokument sadrži upute o početku nastave, trajanju sati nastave, odmora i smjena, dolasku i odlasku učenika iz škole, načinu odvijanja prehrane, odmorima učenika i drugo.

Važno je napomenuti da trenutno nisu na snazi posebne upute i modeli organizacije nastave koje su važile protekle dvije školske godine kao oblici borbe protiv pandemije virusa Covid-19.

To znači da će nastava biti organizirana uobičajeno, kao prije proglašenja pandemije.

POČETAK I TRAJANJE NASTAVE

• Nastava u novoj školskoj godini započinje 5. rujna 2022. godine.
  • Nastava će se odvijati samo u prvoj, dopodnevnoj smjeni, osim dijela izborne nastave informatike i njemačkog jezika.
  • Vrijeme trajanja jednog školskog sata je 45 minuta, nastava će biti organizirana uobičajeno (manje blok sati).
  • Veliki odmori učenika traju 15 minuta, a mali odmori između sati 5 minuta.
  • Početak nastave je u 8,00 sati i isti je za sve razredne odjele.

Prvi nastavni dan, ponedjeljak, 5. rujna 2022.

Početak nastave je u svim školama, matičnoj i područnima u 8,00 sati.

Za učenike MŠ Vrpolje i PŠ Čajkovci prvog dana bit će služena Sveta misa. U Vrpolju početak Svete mise je u 8,30 sati, a u Čajkovcima u 9,30 sati.

Za učenike prvih razreda i njihove roditelje bit će priređen prigodni program dobrodošlice.    U MŠ Vrpolje program će biti nakon Svete mise, u PŠ Čajkovci prije Svete mise, a u PŠ Stari Perkovci po dolasku učenika u školu.

Prvog nastavnog dana odradit će se satovi razrednika na kojima će učenici dobiti potrebne upute i rasporede, zadužiti udžbenike, izabrat će se vodstvo razreda, prikupiti podatke za osiguranje učenika i kuhinju i dr.

Učenici su prvi nastavni dan dužni ponijeti preobuću i torbu za preuzete udžbenike.

Učenike prvih razreda će dopratiti roditelji.

NAČIN ORGANIZACIJE PRIJEVOZA

• Prijevoz učenika će biti organiziran sa dva autobusa (dva polaska):
  • Dovoz učenika:

St. Perkovci - polazak u 7,05 sati

Čajkovci - polazak u 7,20 sati

• Odvoz učenika

Prvi autobus – 13,15 sati

Drugi autobus – 14,00 sati

Za učenike sedmog i osmog razreda izborne nastave njemačkog jezika i informatike dodatan odvoz će biti organiziran oko 16 sati.

• Prvog dana nastave odvoz učenika će biti u 10,30 sati (5.-ti i 6.-ti razredi) i u 11,00 sati (7.-i i 8.-i razredi).

NAČIN ODVIJANJA PREHRANE

• Prehrana će za učenike matične škole biti organizirana u blagovaonici za vrijeme velikih odmora po razredima kako je uobičajeno.
  • Početak prehrane učenika je planiran za utorak, 6. rujna 2022.
  • Cjenik školske prehrane je trenutno 5 kuna po danu, odnosno 100 kuna za mjesec rujan. Obzirom na velika poskupljenja hrane, tijekom mjeseca rujna napravit će se analiza troškova te na temelju toga donijeti odluka o možebitnoj promjeni cijene obroka.
  • Što se tiče projekta besplatne kuhinje koji se odvija već desetak godina, naglašavamo da je u njega moguće uključiti samo manji broj učenika i to prema kriterijima koje donosi europski fond.
  • Ove godine bi projekt besplatne kuhinje trebao biti pokrenut početkom listopada 2022., što znači da svi učenici koji će koristiti prehranu u rujnu obvezni su to i platiti.

OSTALE VAŽNE NAPOMENE

Za roditelje i učenike prvih razreda

Prvi dan Škole učenici prvih razreda dolaze u pravilu sa svojim roditeljima. Njima će se nakon programa dobrodošlice podijeliti udžbenici i dati sve upute važne za početak nastave (potrebne bilježnice, pribor, pravila i sl.)

Napomena za sve učenike MŠ Vrpolje. Učenici su obvezni imati posebnu preobuću za učionice (papuče i sl.), a posebnu preobuću za nastavu TZK u dvorani (patike). Nije dozvoljeno koristiti patike u kojima učenici dolaze u školu kao preobuću za nastavu TZK.

ZAKLJUČAK

U ovom dokumentu navedenu su najvažnije informacije vezane za rad Škole ove školske godine.

Kroz uspostavljene komunikacijske kanale (Viber grupe, Teams i sl.) možete od razrednika dobiti i sve druge informacije koje trebate.

Svim učenicima, roditeljima i djelatnicima želim sretan i uspješan početak nastavne godine.

S poštovanjem.

Ravnatelj Škole