Večer matematike

Autor: Magdalena Mikulić, 13. 12. 2022.

U petak 9.12.22.godine pod vodstvom učiteljice Magdalena Mikulić (Čurić) održana je još jedna Večer matematike. Ova godina bila je organizirana u duhu svjetskog prvenstva. Svi su bili orijentirani na ishod hrvatske reprezentacije.

Toga dana, netom prije Večeri matematike, odigravala se utakmica između Hrvatske i Brazila. Kako je utakmica svima važna, učiteljice matematike bile su svjesne, ako učenici moraju birati između utakmice i Večeri matematike, rezultat problema svima je  jasan. Matematika gubi i bez penala i produžetaka. Stoga se odlučuju za potpuni preokret i uz pomoć učenika osmih razreda izmjenjuju planiranu Večer matematike. Učenici i učitelji prihvatili su se posla i organizirali neponovljivo gledanje utakmice u dvorani škole, a otvorenje Večeri matematike i sve predviđene aktivnosti pomaknuli su za nekoliko sati kasnije. Učenici su ovu ideju s radošću prihvatili i podržali. Što se jasno može vidjeti na idućim fotografijama.

Nakon dobrog zagrijavanja (navijanja) učenici su prigodnim igrokazom otvorili Večer matematike i uveli učenike u ovogodišnje natjecanje pod nazivom „Matematički Alias“. Učenici su se natjecali u ekipama koje se sastoje od 5 članova. Članovi timova bili su učenici naše škole, njihovi roditelji ili rodbina, te sami učitelji škole. Moramo pohvaliti ekipu učitelja koji su se žestoko borili do samog kraja. Na natjecanju je sudjelovalo 13 ekipa po 5 članova. Svaki tim dobio je ograničeni vremenski interval i set kartica. Zadatak je bio da riječima opišu pojam koji im piše na kartici, a da pri tome ne kažu samu riječ. Tijekom cijelog natjecanja učenici su razvijali matematičku komunikaciju i opće znanje iz predmeta matematike. Pojam su mogli pojasniti i na neki drugačiji slikoviti način, a ne nužno pojmovima iz matematike. Zbog toga su se rado uključivali svi učenici bez obzira na samu ocjenu iz nastavnog predmeta matematike. Kao i kod svakog natjecanja, samo najuspješniji su došli do samog finala. Koje ekipe su osvojile prva mjesta, pogledajte u nastavku.

Čestitamo pobjednicima jer su se borili kao i naši Vatreni za svoju nagradu.
1. Mjesto: Mia Macan, Nina Drinovac, Lena Bilokapić, Barbara Gunjević i učiteljica Magdalena Mikulić

Slika - Ekipe koje su osvojile prva tri mjesta, učenici organizatori i učiteljice Mikulić.

Hvala spoznoru Profil Klett-u na podršci i nagradama koje su pripremili za naše ekipe.

Magdalena Mikulić