Naš put u Zagreb

Autor: Magdalena Mikulić, 16. 10. 2014.

Dana 07.10.2014.učenici 4.ih razreda sa svojim učiteljicama posjetili su Zagreb. Ekskurzija je bila poučna i vrlo zanimljiva.Učenici su upoznali glavni grad Republike Hrvatske i njegove kulturno-povijesne znamenitosti.

Naš put u Zagreb

Sedmog listopada 2014. bili smo u glavnom gradu Republike Hrvatske koji se zove Zagreb.

Kada smo došli u Zagreb, prvo sam vidio ogromne zgrade, jako mnogo ljudi i
automobila. Prvo smo posjetili katedralu na Kaptolu. U katedrali smo vidjeli voštanu figuru
blaženog Alojzija Stepinca, orgulje i vitraje. Kada smo izašli iz katedrale, otišli smo do
Banskih dvora, sjedišta Vlade, zgrade Sabora i crkve svetog Marka. U ulici koja se zove
Krvavi most vidjeli smo sunčani sat. Posjetili smo i najveću tržnicu u Zagrebu. Autobus nas
je odvezao do Tehničkog muzeja. U Tehničkom muzeju vidjeli smo kako zaustaviti požar,
vatrogasna i protupožarna odijela, planetarij i rudnik. U rudniku smo vidjeli: ugljen, plastičnefigure rudara i vlakića koji prenose ugljen. Zvijezde, planete, Mjesec i Sunce vidjeli smo u  planetariju. Izašli smo iz Tehničkog muzeja i otišli ručati u McDonald's. Posjetili smo stadion Maksimir i Zoološki vrt. Ondje ima mnogo životinja: lavovi, kornjače, ribe, tuljani, zmije,ptice, škorpioni. Nakon toga krenuli smo kući.

Jedva čekam da ponovno dođem u Zagreb.

Mato Marunović, 4.a

Put u Zagreb

Sedmog listopada 2014. u 6.15 sati krenuli smo busom u Zagreb. Nitko nije mogao spavati. Svi smo bili jako uzbuđeni.

Kada smo stigli, prvo smo otišli na Kaptol posjetiti katedralu. U katedrali sam vidio
prelijepe šarene vitraje i voštanu figuru Alojzija Stepinca. Zatim smo otišli na Trg bana Josipa Jelačića i vidjeli Manduševac. Vozili smo se uspinjačom te razgledavali Kulu Lotrščak. U Ulici Krvavi most vidjeli smo sunčani sat. Kasnije smo otišli na Trg svetog Marka vidjeti:
Banske dvore, Hrvatski sabor, crkvu svetog Marka. Posjetili smo i Tehnički muzej. Vidjeli
smo mnogo zanimljivih stvari. Poslije ručka u McDonald'su, otišli smo do Dinamovog
stadiona i Zoološkog vrta. U ZOO-u smo vidjeli preko petsto različitih životinja.

Nikada neću zaboraviti ovu avanturu u Zagrebu.

Luka Čančar, 4.a