Pi dan

Autor: Irena Flidr Jarić, 21. 3. 2015.

U obilježavanju Pi dana sudjelovale i škole iz Đakova, Slavonskog Broda, Donjih Andrijevaca i Garčina

U utorak, 17. ožujka 2015. u predvorju škole obilježen je Dan Pi. Učenici razredne i predmetne nastave sa svojim su se učiteljicama pobrinuli da cijela škola bude u znaku slova pi. U prilogu možete pročitati što su pojedini razredi pripremali.

U goste su nam stigle i dvije škole, Srednja strukovna škola Antuna Horvata iz Đakova i Tehnička škola Slavonski Brod. Izložili su svoje radove i brošure te našim učenicima predstavili svoje programe.

Štand Srednje strukovne škole "Antun Horvat" Đakovo

Pi dan otvorila je učenica Matea Obrovac. Gosti i naši učenici pogledali su crtani film Gospodin Opseg i zmaj Pi kojeg su s engleskog jezika preveli učenici Dodatne nastave iz Engleskog jezika s učiteljicom Irenom Flidr. Potom je uslijedilo natjecanje u izradi katapulta i padobrana koje je organizirala učiteljica Magdalena Mikulić. Pravila i uvjeti natjecanja pojašnjeni su ranije. Natjecanje se odvijalo u predvorju škole tijekom 3. i 4. sata. Četveročlano povjerenstvo činili su nastavnik Tomislav Šimundić iz Tehnčke škole Slavonski Brod, nastavnica Ljiljana Čališ iz Srednje strukovne škole Antuna Horvata Đakovo te naši učitelji Karolina Jurjević i Milan Rendulić.

Stručno povjerenstvo s lijeva na desno: K. Jurjević, T. Šimundić, M. Rendulić, Lj. Čališ

Natjecatelji su najprije pokazali svoje padobrane. Nakon nekoliko razbijenih jaja i promašenih meta, dobili smo pobjednike. Treće mjesto osvojio je Josip Birtić, drugo mjesto osvojile su Klara Birtić i Domenika Bošnjaković, a glavnu nagradu odnio je Josip Ćorluka.

Prvonagrađeni u kategoriji Padobran

Dok su natjecatelji pripremali svoje katapultove, učenik Bruno Birtić odsvirao je Pi pjesmu koju je pripremio s učiteljicom Đurđicom Spajić. Manji broj natjecatelja sudjelovao je u ovom natjecanju pa smo vrlo brzo dobili najbolje. Treću nagradu podijelili su Filip Ančić, Ivan Sever i Ivan Tunuković. Drugo mjesto pripalo je Leonu Mihelčiću i Antoniju Zmaiću. Prvu nagradu odnijeli su Domagoj Karalić, Stjepan Kucjenić, Marin Mikić i Josip Miskrić. Natjecanje je otvorio učenik Silvano Vuković, a voditeljice natjecanja bile su učiteljica Magdalena Mikulić i  Đurđica Spajić.

Provnagrađeni u kategoriji Katapult

Nakon natjecanja uslijedilo je zajedničko fotografiranje u obliku slova pi. Milenijsku fotografiju ovjekovječio je učitelj Milan Rendulić.

Milenijska fotografija u obliku slova pi

Potom je uslijedio ples. Učenici su izveli koreografiju na pjesmu Uptown funk koju su uvježbali s učiteljicom Magdalenom Mikulić.

U knjižnici je oko 13.10 održano natjecanje u pamćenju znamenaka broja pi. Sudjelovale su Osnovna škola „Viktor Car Emin“ Donji Andrijevci, Osnovna škola „Vjekoslav Klaić“ Garčin i naša škola. Natjecanje je održano putem Skaypa. Svaka škola imala je 5 ili 6 predstavnika i četveročlano povjerenstvo koje čine dva učenika, dva učitelja ili stručna suradnika. Prvo mjesto osvojila je Marta Vučković iz Donjih Andrijavaca koja je izgovorila 216 znamenki. Drugo mjesto pripalo je učenici Veroniki Ražek iz Garčina s upamćenih 199 znamenki. Kristina Barić iz Donjih Andrijevaca osvojila je treće mjesto sa 176 znamenki. Od naših učenika najbolja je bila Patricija Jović koja je bez pogrješke izrekla 109 znamenku. Čestitke pobjednicima!

Ostale fotografije pogledajte u Foto-galeriji u albumu Pi dan.

Novinari Pavao Petrović i Mateo Šumanovac

Priloženi dokumenti: