Roditelji i učenici pokrenuli saniranje divljeg odlagališta na Močilnom

Autor: Irena Flidr Jarić, 24. 4. 2015.

U dva dana učenici 5.a i njihovi roditelji očistili dio divljeg odlagališta

Glavni je cilj eko-projekta Od divljeg odlagališta do izletišta pokretanje saniranja divljeg odlagališta u blizini škole na Močilnom. Više o projektu i aktivnostima koje su se provodile u sklopu projekta pročitajte na mrežnoj stranici škole.

Uz dopuštenje načelnice Ankice Zmaić isplanirana je akcija čišćenja dijela odlagališta. Na međunarodni Dan planeta Zemlje, 22. travnja 2015. provedena je prva etapa čišćenja. Učenici 5.a, njihovi roditelji i razrednica Irena Flidr na Močilnom su proveli 3 sata skupljajući otpad. Plastiku, staklo, igračke, odjeću, obuću, građevinski materijal i mnoštvo drugog otpada nakupljanog godinama, tovarili su u kontejner koji je ustupio Runolist d.o.o. Akciji se pridružio i ravnatelj škole Miroslav Zmaić.

Nakon što su učenici i roditelji napunili kontejner i obavili sve što se moglo lopatama, vilama, grabljama, kolicima i traktorom, odlučili su potražiti pomoć mještana kako bi uklonili teške komade betona i poravnali očišćeni dio. Gospodin Zvonimir Kulaš i Zoran Pejić priskočili su u pomoć svojim strojevima te je akcija uspješno nastavljena 23. travnja. Postavljen je znak zabrane odlaganja otpada, napravljena je i postavljena drvena klupa te dva koša za smeće. Umorni i zadovoljni obavljenim poslom, vrijedni sudionici akcije postavili su stative i zaigrali nogomet.

Divlje odlagalište uistinu počinje nalikovati izletištu. Nadamo se da će učenici naše škole i mještani poštivati uloženi trud i ne bacati otpad na Močilno.

Više fotografija pogledajte u Foto-galeriji u albumu Saniranje otpada na Močilnom.