Dani dječjih prava

Autor: Magdalena Mikulić, 18. 10. 2015.

Mama mi kaže da stišam muziku,
tata mi kaže da učim matematiku.
Sestra mi ne da mira,
i stalno me nešto dira.
Po cijeli dan slušam u kući:
"Ivana uči! Ivana uči!"
A ja sam još dijete,
i ne znam zašto mi prijete.

Imam i ja svoja prava:
da legnem kad mi se spava,
da pjesme slušam i pišem,
da slobodno dišem.
Kada će veliki shvatiti
da i mi djeca možemo patiti?
Bilo zbog ljubavi tužne,
bilo zbog ocjene ružne.
Svega mi je puna glava,
hoću i ja svoja prava!

VRPOLJE

I ove godine naše su marljive učiteljice sa svojim učenicima obilježile Dječji tjedan. Za svoje učenike organizirale su različite zanimljive aktivnosti. Samim početkom tjedna  učiteljice su u svojim razredima organizirale druženje i igranje društvenih igara. Učenici su imali zadatak da  po svom izboru od kuće donesu različite društvene igre koje su zajedno igrali, družili se i zabavljali.

Sutradan učenici su izabrali nekoliko crtića koje su zajedno sa svojim učiteljicama pogledali u školskoj knjižnici.

Kako se svi volimo natjecati i testirati svoje sposobnosti, učiteljice su za svoje učenike organizirale sportski dan. Okupile su sve učenike razredne nastave  u školskoj dvorani. Nakon što su se svi učenici okupili i međusobno pomiješali, učiteljice su od svih učenika formirale 5 skupina  koje su se natjecale u štafetnim igrama i povlačenju konopca.

Pet skupina koje su se natjecale

Priprema, pozor, sad !

Natjecanje učenika

STARI PERKOVCI:

I u  područnoj školi u Starim Perkovcima učiteljice su za svoje učenike organizirale različite aktivnosti.

Učiteljica Marija Andrić sa svojim učenicima organizirala je izradu i puštanje zmajeva. Učenici su marljivo sa svojim spretnim ručicama izradili vlastite zmajeve koje su nakon toga puštali u školskom dvorištu.

Izrada zmajeva

Naši zmajevi

Puštanje zmajeva

Naši zmajevi

Puštanje zmajeva

U ovoj područnoj školi osim izrade zmajeva mogli smo vidjeti i druge zanimljive aktivnosti. Učiteljica Kristina Dragun Šimičić organizirala je sa svojim učenicima 4. razreda radionicu na temu ljubav, igranje društvenih igara i ples oko stolica.

Dječji tjedan: Ljubav prije svega

Srce : Ljubav prije svega

Društvene igre

Ples oko stolica

Čajkovci

Učiteljice Jasna Šimundić i Dubravka Jamaković

Aktivnosti: Oslikavanje staze ispred škole, sportska natjecanja, igranje s najdražom igračkom, crtanje najboljeg prijatelja/prijateljice, moja najdraža igračka

Učenici su u školu donijeli svoju najdražu igračku s kojom će se poigrati, a potom će ju i nacrtati. Djeca imaju pravo na prijateljstvo - nacrtaj svog najboljeg prijatelja/prijateljicu. Razgovor i rasprava o Dječjim pravima: pravo na ljubav, na igru, na školovanje…

Učenici u srca upisuju dječja prava. Opisuju što ona znače.

Ispred škole smo oslikali stazu. Igrali smo se. Sportska natjecanja.

Najzanimljivija fotka

Pjevanje  pjesme: Kad si sretan - svi učenici

(stihovi pjesme Dječja prava preuzeti  su  sa stranice: http://www.bebe-i-mi.com/pjesmice/53-pjesmice/460-djeja-prava)