Školski projekt

Autor: Irena Flidr Jarić, 8. 10. 2018.

Više o projektu Reciklirajmo

Učiteljica je Kristina Dragun Šimičić u sklopu projekta Reciklirajmo u OŠ “Ivan Meštrović” Vrpolje te u suradnji s tvrtkom Purus Terra organizirala sakupljanje starog papira tijekom cijele školske godine. Cilj ovoga projekta je razvijanje ekološke svijesti, izgrađivanje pozitivnih stavova vezanih uz održivi razvoj, očuvanje šuma za buduće generacije, poticanje odgovornosti za okoliš i za budućnost lokalne, ali i globalne zajednice, poticanje suradnje unutar kolektiva, poticanje međusobnog druženja učenika i boravka na svježem zraku.

Odvoz papira je dogovoren svaka dva-tri mjeseca. Za učenike je organizirano međurazredno natjecanje u količini prikupljenog papira. Rezultati svakog odvoza papira zbrajat će se te će najuspješniji biti nagrađeni na kraju školske godine prigodnim darovima.

Prvi odvoz staroga papira bio je u rujnu. Učenici su obilazili kućanstva i prikupljali papir dan-dva prije termina odvoza. U akciji su sudjelovali, uz matičnu, područne škole u Starim Perkovcima i Čajkovcima, Općina Vrpolje, Ordinacija opće medicine Predrag Vučković, Veterinarska ambulanta Vrpolje i Ljekarna Lidija Sesar. Ukupno je skupljeno 3 834 kg.

Učiteljica zahvaljuje svima koji su sudjelovali i podržali projekt te se nada uspješnom rezultatu prilikom sljedećeg odvoza.

Ne možemo promijeniti

prošlost, ali možemo utjecati

na budućnost!

Sudjelujte i vi u spašavanju planeta Zemlje!

Reciklirajte!

Učiteljica Kristina Dragun Šimičić

Fotografije s akcije skupljanja starog papira