Računalne igrice

SA-MP ili GTA Multiplayer

Riječ je o online igrici koju igraju ljudi iz cijelog svijeta, međusobno se sporazumijevaju chatom i zabavljaju se. Svaki igrač mora imati Ime_Prezime koje može biti izmišljeno. Igrači moraju poštivati bonton, pravila ponašanja na internetu i pravila igrice. To podrazumijeva:

1. Znaj da je s druge strane računala ljudsko biće.

2. Nikad nemoj napraviti nešto što ti ne želiš da tebi netko napravi.

SA-MP ili GTA Multiplayer igrica je u kojoj postoje serveri na raznim jezicima u kojima se simulira stvaran život. Trebate obavljati svoj posao i za to dobivate plaću. Možete se uživjeti u svoju ulogu u igrici. Neki od poslova su: taksist, vozač autobusa, policajac (član PD-a), pripadnik bande, smetlar, pilot, član vlade. Možete čak biti novinar.

Snimke zaslona.

Preporučujem vam ovu zabavnu igricu.

Sonny Bjelan, 6.a

Filmovi

Hobbit je trilogija koja opisuje pustolovine mladoga hobita Bilba Bagginsa u pratnji trinaest patuljaka i jednog čarobnjaka. Oni pokušavaju vratiti goru koju im je oteo zmaj Smaug.

Bilbo                                    Smaug

No i jedna zla sila želi osvojiti tu goru. To su orci predvođeni blijedim orkom imenom Azog. Patuljci moraju proći mnoge avanture i bitke prije nego što osvoje goru. U trećem dijelu zmaj je ubijen, ali patuljci, vilenjaci i ljudi bore se protiv orkova za goru punu zlata.

Blijedi ork Azog                          Vilenjak Legolas

Meni se film jako svidio, a posebno čudnovati likovi i njihove bitke. Najdraži lik mi je blijedi ork. Svakako pogledajte trilogiju nagrađivanog redatelja Petera Jacksona.

Luka Šimičić, 5. a

Osvetnici (eng. The Avengers) su film nagrađivanog redatelja Jossa Whedona. Film se temelji na istoimenom stripu. Osvetnike čine: Hulk, Thor, Iron Man, Kapetan Amerika, Hawkeye i Crna Udovica. Ovaj put Osvetnici se bore protiv Lokija, Thorova zla brata, uz pomoć S.H.I.E.L.D., međunarodne agencije za mir. Loki namjerava pozvati tamnu vojsku iz svog doma Asgarda i zavladati Zemljom. Osvetnici se moraju ujediniti da bi spasili svijet od zla. Loki jednom od Osvetnika ispere mozak pa se oni moraju snaći bez njega. Najviše mi se svidio lik Hulka, a uživao sam u scenama borbe. Svakako preporučam pogledati ovaj film koji je postavio rekorde zaradom u 2012.

S lijeva na desno: Hulk, Hawkeye, Iron Man, Loki, Crna Udovica, Kapetan Amerika, Thor

Luka Šimičić, 5. a

Serije

Serija Oprezno s anđelom španjolska je serija. Prikazuje se na Doma TV-u svakim danom u 15 sati, a završava u 17. 25.

Glavni likovi su Maria de Jesus koju svi od milja zovu Marichuy i Juan Miguel San Roman. Marichuy je siromašna djevojka koju su roditelji napustili dok je još bila malena djevojčica. Budući da je majka mislila da će umrijeti, ostavila ju je svećeniku. Nakon bijega iz sirotišta, srela je Candelariju. Starica ju je primila u svoj dom, a Marichuy zarađuje radeći razne poslove. Juan Miguel bogati je liječnik koji je izbavio Marichuy iz zatvora. Neko je vrijeme Marichuy živjela kod odvjetnika, ali se ipak preselila kod bogatog suca Velardea. Ponovni susret Marichuy i Juan Miguela promijenio je njihov život.

Serija ima 194 epizode. Pogledajte ju do kraja i saznajte što će se dogoditi.

Maite Perroni kao Marichuy               Popularni William Levy u ulozi Juan Miguela

Tamara Jelušić, 5. a

Naša mala klinika vrlo je zanimljiva serija u kojoj ima mnogo smiješnih scena. Radnja ove humoristične serije odvija se u bolnici. Portir Šemso uvijek ima rješenje za sve, a njegov prijatelj Mile dovodi zanimljive pacijente. Iako ravnateljica bolnice Sanja Grospić tjera liječnike da stalno rade, oni većinom zabušavaju. Primarijus Guzina najiskusniji je liječnik od svih, ali uskoro treba u mirovinu. Bogo je Moljka psihijatar koji ponekad nije potreban samo pacijentima, nego i djelatnicima. Najmlađi liječnik Toni Grgeč stalno kasni na posao, ali uvijek ima izgovor poput pokvarenog auta, gužve u prometu, pokvarenog sata... Lili Štriga liječnica je koja je ponekad prisiljena raditi kao konobarica. Njezin suprug Franjo Slavićek ponekad ismijava druge. Kirurg Veljko Kunić i ravnateljica Grposić nikako da zakopaju ratne sjekire. U bolničkoj sobi najčešće je jedan pacijent – Zadro. Zadro voli biti u bolnici jer se tu osjeća kao kod kuće. O njemu vrlo brižno brine sestra Helga. Još jedan bolnički krevet zauzima fizioteraput Florijan kojeg muči nedostatak novca.

Glumci s redateljem Brankom Đurićem

Svi su glumci jako dobri, zabavni i smiješni. Iako to ne pokazuju često, likovi se ipak poštuju i vole. Naša mala klinika uz toliko uzbudljivih scena postaje naša mala ludnica.

Josipa Jakim, 5. a

Serija Zauvijek susjedi humoristična je serija. Prikazuje se na Novoj TV. Zanimljivi likovi su: Lili, Jura, Ferdo, Andrej, Grof, Koma, Bela, Viki, Sanja, Anđa zvana Enđi, Pero, Suzana, Branko i Marko. Radnja se odvija u Zagrebu u jednoj zgradi.

Pero radi u kafiću Golubica kao konobar. Njegovi prijatelji Ferdo i Jura stalno odlaze u Golubicu na pivo. Ferdina kći Sanja živi s prijateljicama Viki i Enđi koje se stalno svađaju za dečke. Bela je psihijatrica koja živi s Ferdom. Koma se brine za zgradu, a stan dijeli s Grofom. Koma obavlja sve poslove: kuha, glača rublje, sprema stan… Jurina je supruga Lili. Lili radi u trgovini. U seriji se pojavljuje i dječak Marko koji ide u školu, Branko koji uči za ispite i Ferdina žena Suzana.

Otkrila sam vam likove, a vama preporučujem otkriti u kakvim se nevoljama svakodnevno nalaze.

Jasna Lozančić, 5. a