> Vrpolje
Dani kruha 2014/2015
U četvrtak 24. listopada u našoj su školi obilježeni Dani kruha. Predstavnice su

razreda mijesile kruh s učiteljicom Mirom Špoljar. Članovi likovne skupine svojim su

radovima ukrasili školu.  U 12.30 sati započela je priredba. Učenici dramske skupine priredili

su prigodan program. Zbor je priredbu uveličio s nekoliko pjesama. Nakon priredbe župnik

Ivica Križanović blagoslovio je krušne proizvode koje su učenici blagovali.

Pavao Petrović 6.b, Novinarska skupina

Naš put u Zagreb

Dana 07.10.2014.učenici 4.ih razreda sa svojim učiteljicama posjetili su Zagreb. Ekskurzija je bila poučna i vrlo zanimljiva.Učenici su upoznali glavni grad Republike Hrvatske i njegove kulturno-povijesne znamenitosti.

Naš put u Zagreb

Sedmog listopada 2014. bili smo u glavnom gradu Republike Hrvatske koji se zove Zagreb.

Kada smo došli u Zagreb, prvo sam vidio ogromne zgrade, jako mnogo ljudi i
automobila. Prvo smo posjetili katedralu na Kaptolu. U katedrali smo vidjeli voštanu figuru
blaženog Alojzija Stepinca, orgulje i vitraje. Kada smo izašli iz katedrale, otišli smo do
Banskih dvora, sjedišta Vlade, zgrade Sabora i crkve svetog Marka. U ulici koja se zove
Krvavi most vidjeli smo sunčani sat. Posjetili smo i najveću tržnicu u Zagrebu. Autobus nas
je odvezao do Tehničkog muzeja. U Tehničkom muzeju vidjeli smo kako zaustaviti požar,
vatrogasna i protupožarna odijela, planetarij i rudnik. U rudniku smo vidjeli: ugljen, plastičnefigure rudara i vlakića koji prenose ugljen. Zvijezde, planete, Mjesec i Sunce vidjeli smo u  planetariju. Izašli smo iz Tehničkog muzeja i otišli ručati u McDonald's. Posjetili smo stadion Maksimir i Zoološki vrt. Ondje ima mnogo životinja: lavovi, kornjače, ribe, tuljani, zmije,ptice, škorpioni. Nakon toga krenuli smo kući.

Jedva čekam da ponovno dođem u Zagreb.

Mato Marunović, 4.a

Put u Zagreb

Sedmog listopada 2014. u 6.15 sati krenuli smo busom u Zagreb. Nitko nije mogao spavati. Svi smo bili jako uzbuđeni.

Kada smo stigli, prvo smo otišli na Kaptol posjetiti katedralu. U katedrali sam vidio
prelijepe šarene vitraje i voštanu figuru Alojzija Stepinca. Zatim smo otišli na Trg bana Josipa Jelačića i vidjeli Manduševac. Vozili smo se uspinjačom te razgledavali Kulu Lotrščak. U Ulici Krvavi most vidjeli smo sunčani sat. Kasnije smo otišli na Trg svetog Marka vidjeti:
Banske dvore, Hrvatski sabor, crkvu svetog Marka. Posjetili smo i Tehnički muzej. Vidjeli
smo mnogo zanimljivih stvari. Poslije ručka u McDonald'su, otišli smo do Dinamovog
stadiona i Zoološkog vrta. U ZOO-u smo vidjeli preko petsto različitih životinja.

Nikada neću zaboraviti ovu avanturu u Zagrebu.

Luka Čančar, 4.a

Dječji tjedan

U prvom tjednu listopada obilježen je Dječji tjedan. Učenici od prvoga do četvrtoga razreda iz Čajkovaca, Starih Perkovaca i Vrpolja sa svojim su učiteljicama organizirali i sudjelovali u mnoštvu aktivnosti i radionica kako bi podsjetili na potrebe i prava djece. Uz fotografije donosimo popis događanja u našim školama od 6. do 10. listopada.

Vrpolje

Ponedjeljak – tematsko oslikavanje pješačke staze od ulice do ulaza u školsku zgradu

1. razred: Cvijeće za mame i učiteljice

2. razred: Likovi iz bajke

3. razred: Naše sjene

4. razred: Neobična stabla

Četvrtak – slobodno rolanje po školskom igralištu, rolanje između čunjeva, vožnja skateboarda i romobila

Petak – štafetne igre

Tijekom tjedna učenici su za vrijeme drugog velikog odmora gledali crtane filmove u knjižnici.

Novinarska skupina

Odlazak u Slavonski Brod

Učenici 2.a iz Vrpolja i 2.c iz Starih Perkovaca su ,u sklopu zajedničkog odlaska u Slavonski Brod sa ostalim učenicima razredne nastave,obišli znamenitosti grada u sklopu ekskurzije predviđene za 2. razred. Posjetili su franjevački samostan, Tvrđavu, Korzo. Prošetali uz kej i preko Korza na kojem su susreli likove iz bajki poznate Brođanke Ivane Brlić-Mažuranić. Na kraju su pogledali predstavu Regoč  koja je oduševila i male i velike.

Kompozicija, učenici 4. razreda, Učiteljica Iva Vukadin

Snjegović

autor : Učiteljica Iva Vukadin i učenici 3. razreda

Projekt 1. razred- Božica Šamija

Projekt 3. razeda

Učenici 3. razreda pod vodstvom učiteljice Milice Zetović proučavali su govor, tradiciju, običaje, odjevanje i građevine našeg kraja. Oni su samostalno  obilazili važne ustanove u selu, kao što su  galerija Ivana Meštrovića , seoski mlin, čitaonicu, poštu... i druge važne građevine u  mjestu. Tjekom obilaska  postavljali su pitanja i marljivo zapisivali svaku dobivenu informaciju. Sav prikupljeni  materijal donosili bi svojoj učiteljici koja je ona uz njihovu pomoć prezentirala na ploči u njihovoj učionici.

Maškare u Vrpolju

4. ožujka obilježili smo kraj pokladnoga razdoblja. Učenici naše škole i njihovi roditelji (a i poneki nastavnici) pokazali su svoje umijeće u izradi raznovrsnih maski. Tako je tu bilo svega - od starih baka i djedova, princeza, bubamara, meduza, pa do raspjevanih svatova. Vesela povorka prošla je oko 11. 30 vrpoljačkim ulicama, nakon čega su u prostoru škole izabrane najljepše i najoriginalnije maske, po tri iz razredne i četiri iz predmetne nastave. Ovom "maškaranom ludilu" pridružile su se i naše područne škole u Čajkovcima i Starim Perkovcima.

Slike od maškara možete pogledati u našoj fotogaleriji ili klikom na sliku iznad. Hvala!

Valentinovo

Likovna grupa , Vrpolje

Tema: Valentinovo

Dječja prava

Bio je to tjedan  posvećen da odrasle podsjeti  na dječja prava i  djecu na nenasilno provođenje slobodnog vremena unutar i izvan Škole. Pogledajte kako je taj tjedan prošao u Oš "Ivan Meštrović" Vrpolje.

( Kliknite na sliku ako želite pregledati detaljno sve fotografije u galeriji vezane za ovu temu)